Bieg Szkolnych Kół Caritas

bieg_2014

We wtorek 03.06 wolontariusze klasy IV i V z naszej szkoły wzięli udział w biegu Szkolnych Kół Caritas. Naszą opiekunką była Pani Basia Włodarczyk. Bieg odbył się na Zdrowiu. Zostaliśmy podzieleni na grupy. Mieliśmy przebiec 200m. Na mecie każdy uczestnik został oznaczony barwną pieczątką. Szkoła, która zdobędzie I miejsce otrzyma puchar. Jest to puchar przechodni. Zwycięscy otrzymują go na cały rok, by w następnym biegu przekazać go kolejnej szkole. Organizatorzy zadbali także o to, by to wydarzenie miało miły i radosny przebieg. Było więc wiele atrakcji :

-Występy w których brali udział księża i siostry zakonne,

-Konkursy i zawody dla uczestników.

Mnie najbardziej podobała się praca w grupie, gra w zbijanego, walka na poduszki, przeciąganie liny, przejście po linie cyrkowej, puszczanie baniek mydlanych, gra planszowa i wiele, wiele innych atrakcji. Uśmiechnięci i bardzo weseli wróciliśmy do szkoły. Chętnie przyjedziemy na Zdrowie za rok.

autor: Aleksandra Jankowski, klasa 5