”Trollololo”

” Trollololo”- taki właśnie tytuł nosi przedstawienie, na które nasza klasa wybrała się w dzień pasowania pierwszoklasistów. Spektakl został zrealizowany przez aktorów z ” Form- Art- Teatr”. W rolach głównych wystąpili: Olimpia Michoń, Rafał Wesołowski, Aleksandra Lesiwicz i Estera Urban.
Główna bohaterka wiele czasu spędza w sieci i ” przyjaźni” się z osobami, które zna tylko z ich profili na portalach społecznościowych. Udostępnia im poufne informacje o sobie, utwierdzona w przekonaniu, że może bezgranicznie im ufać. Wszystko dobrze się układa przez jakiś czas, później jednak dziewczyna zaczyna doświadczać od swoich internetowych ”przyjaciół” różnych przykrości, na początku drobnych, a potem coraz większych. Powoli nabiera wątpliwości, czy ludzie, których poznała, rzeczywiście są jej przyjaciółmi. Miarka przebiera się, gdy jej najlepsza koleżanka ze szkoły wrzuca do internetu filmik, na którym widać wyraźnie kompromitujące wydarzenie z turnieju tenisowego, w którym brała udział. Liczba ” przyjaciół” dziewczyny znacznie się zmniejsza, a hejterzy nie dają jej spokoju. Główna bohaterka nie wie, co ma robić. Desperacko próbuje ratować sytuację, ale tylko ją pogarsza. Wulgarnych komentarzy jeszcze przybywa.
Myślę, że spektakl mógłby spodobać się zarówno mnie, jak i wielu innym , gdyby nie sposób przedstawienia problemu, trudny do zrozumienia dla młodych odbiorców.
Julia Szuszkiewicz, kl. 6