V Ogólnopolski Turniej Tańca Brodnica 2016

12 listopada tancerze z całej Polski spotkali się na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Brodnica 2016.
Taneczne zawody o puchar Burmistrza Brodnicy Jarosława Radacza, odbywały się będąc pod egidą Międzynarodowej Federacji Tańca Sportowego. Taniec towarzyski jest młodą dyscypliną sportową, która w naszym kraju pojawiła się na początku XX wieku.

indekskkkkindeks5850_big

Jest cząstką kultury fizycznej, łączącą harmonię, wdzięk, artyzm z perfekcyjnym opanowaniem ciała, wysiłkiem i ogromną pracą. Współczesne tańce towarzyskie powstały z wymieszania się różnych, często zupełnie odrębnych tradycji tanecznych z kilku kontynentów – Europy, obu Ameryk i Afryki.

Taniec towarzyski turniejowy łączy w sobie elementy sztuki i sportu, dostarcza wielu estetycznych przeżyć i sportowych emocji zarówno współzawodniczącym ze sobą parom, jak i widzom.
Na V Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego Brodnica 2016 można było podziwiać oba style tańców towarzyskich:
– tańce standardowe: walc angielski, tango, walc wiedeński, foxtrot, quickstep,
– tańce latynoamerykańskie: samba, cha-cha, rumba, paso-doble, jive.

Zawodnicy swoją rywalizację rozpoczęli o godzinie 11.00, na hali OSiR w Brodnicy, a najbardziej widowiskowa część turnieju, czyli Gala, rozpoczęła się o godzinie 17.00.
Nad prawidłowym przebiegiem OTTT BRODNICA 2016 czuwać będą licencjonowani, międzynarodowi sędziowie: Agnieszka Dąbkowska , Piotr Czyżyk ,Dominika Lemańczyk, Tomasz Kadylak , Łukasz Grzęski , Agnieszka Brzostowska , Konrad Drobotko.

Czas pokazał, że spotkania taneczne w Brodnicy cieszą się ogromnym zainteresowaniem zarówno uczestników, jak i publiczności, nie tylko propagując taniec towarzyski, ale przy okazji stając się doskonałą okazją do promocji miasta.

Kacper Żawko kl.IV