Inspirator

We wrześniu każdego roku w naszej szkole organizowane są zajęcia pod nazwą „Inspirator”. Gościmy wtedy studentów z innych krajów.

Lekcje prowadzone są wtedy w języku angielskim. Panie Aleksandra Słabiak i Agnieszka Antosiak pomagają nam tłumaczyć wypowiedzi studentów.

W tym roku odwiedziła nas mieszkanka Turcji. W czasie tych spotkań opowiadała nam o swoim kraju: zwyczajach, jedzeniu, zabytkach, krajobrazie i ludziach. Dowiedzieliśmy się również jak wyglądają źródła wody mineralnej w Turcji. Podczas zajęć uczestniczyliśmy także w różnych zabawach np.: poznaliśmy alfabet języka tureckiego oraz próbowaliśmy napisać swoje imię w tym języku.

toNaszym zdaniem tegoroczny Inspirator był bardzo ciekawy ponieważ w przyjemny sposób zdobyliśmy bogatą wiedzę na temat Turcji. Mamy nadzieję, że w kolejnym roku zajęcia z obcokrajowcami będą równie inspirujące.