3 czynności, które z pozoru wydają się normalne, a tak naprawdę ci szkodzą

1. Jedzenie ryżu – niby normalna czynność, która jest popularna na całym świecie, a w szczególności w Chinach. Jednak jedzenie go więcej niż raz w tygodniu może szkodzić naszemu zdrowiu. Największym problemem są szkodliwooe substancje (takie jak pestycydy) i toksyczne nawozy stosowane do jego upraw.
  2. Noszenie japonek – te buty niektórzy noszą praktycznie codziennie latem, czy w domu przede wszystkim ze względu na ich wygodę, jednak nie jest to najlepsze dla naszych stóp. Szczególnie groźne są paski, które obcierają nasza palce powodując pęcherze. Kiedy chodzimy w takich klapkach może tez istnieć ryzyko, że po prostu skręcimy nogę.
  3. Korzystanie z budzika – budzik to taka banalna rzecz, na którą zawsze się denerwujemy, gdy swoim nieznośnym alarmem zrywa nas z łóżka. Jak się okazuje ta czynność może okazać się szkodliwa. Badania Japończyków wykazały, że gwałtowne wybudzenie ze snu może wywołać podwyższone ciśnienie krwi, a nawet choroby serca. Jeślibyśmy przestali używać te urządzenia to przecież codziennie bylibyśmy spóźnieni do pracy, więc jest to niestety raczej niemożliwe. Jednak niektóre osoby tak zwane „ranne ptaszki” wstają codziennie rano same z siebie.

Paulina Gajek (kl. 1 gimnazjum)

Na podstawie strony internetowej: http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/10-rzeczy-ktore-robisz-codziennie-a-bardzo-ci-szkodza/t0xdj