Pomóż Potrzebującym

W  Polsce coraz bardziej znane stało się oddawanie włosów na peruki dla dzieci chorych na raka. Wiele osób nie potrafi się zdecydować na oddanie włosów ponieważ jest im ich trochę szkoda. Sama miałam dylemat, lecz zdecydowałam się oddać. Ponieważ nasze zdrowe włosy odrastają, a dzieciom i osobom z rakiem często nie mogą długo odrosnąć. A takie włosy jakie my mamy są bardzo dobre na peruki.

Warunki oddania włosów są proste:

• włosy nie mogą być farbowane,
  • warkocz lub kitka muszą mieć 25cm,
  • włosy trzeba obciąć u fryzjera, który przeszedł specjalny kurs i ma na to zezwolenie.

CIEKAWOSTKA

Na jedną perukę potrzeba włosów od 5-10 osób w zależności od jakości. Włosy w trakcie segregacji są łączone w grupy podobnych typów, o podobnej jakości i  kolorze.

W naszej szkole na razie tylko trzy osoby oddały włosy jest to:

• Ola Grzesiak kl.III
  • Wiktora Walas kl.III
  • Zofia Walas kl.VI

Uważam że powinniśmy pomagać, bo pomaganie jest dobre i jeśli pomożemy komuś, ktoś pomoże nam!!!

Zofia Walas kl.VI