Katar nadaje – Polonijny Dzień Dwujęzyczności 2017

W tym roku po raz drugi dołączyliśmy do tego młodego święta obchodzonego w szkołach polonijnych na całym świecie. Nasza klasa przygotowała w tym roku lekcję języka polskiego dla niepolskojęycznych rodziców naszych uczniów jak również dla naszyh przyjaciół z międzynarodowych szkół w Dosze i zaproszonych gości. To było ciekawe doświadczenie stanąć po drugiej stronie ławki i wytłumaczyć zawiłości polskeigo alfabetu 🙂 Część praktyczna muszę przyznać wypadła imponująco!

Młodsze klasy przygotowaly sztuki w szkolnym teatrze Ciszy i paradę postaci bajkowych. Z okazji tego święta nagraliśmy takze audiobooka jednej z naszych ulubionych serii książek i rozdaliśmy go w młodszych klasach. Ambasada RP w Dosze podarowała nam 230 nowiutkich książek do szkolnej biblioteki, taki zastrzyk nowości bardzo nam się przyda.  Tegoroczne obchody zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem – pycha!

Zobaczcie jak świętowaliśmy.