Wycieczka do Warszawy

28 lutego wraz z klasami trzecimi wyjechaliśmy na wycieczkę do Warszawy. Zwiedziliśmy tam dwa miejsca: Muzeum Wojska Polskiego i Centrum Nauki Kopernik. Droga do Warszawy trwała dwie godziny.

W pierwszym muzeum odbyła się lekcja o rycerzach. Wszystkie dzieci mogły przymierzyć zbroję rycerza i poczuć się jak średniowieczny obrońca zamku. Dostaliśmy do potrzymania miecz i hełm. Jedna zbroja ważyła 10 kilo. Ale i tak sobie poradziliśmy. Następnie, bardzo zadowoleni, kupiliśmy dużo wspaniałych pamiątek. W muzeum było bardzo fajnie. Ale to nie był koniec fantastycznych atrakcji!

W Centrum Nauki Kopernik weszliśmy do Sali Wysokich Napięć. Były tam niezwykłe kule. Jeżeli się ich dotknęło, to leciał prąd w stronę naszej ręki. Przewodnik pokazywał nam różne eksperymenty z puszką i wielką kulą. Ta kula była naelektryzowana. Pan pozwalał nam jej dotknąć, po czym nasze włosy stawały dęba.

W drodze powrotnej także było bardzo przyjemnie. Śpiewaliśmy w autokarze piosenki i mogliśmy się lepiej poznać. Do Łodzi wróciliśmy o 19.15.

Wycieczka była wspaniała.

 

Blanka Kujawiak, kl. IIIa

Natasza Wołk, kl. IIIa

Pola Smulska, kl. IIIb