Uwaga! Internet!

Starsze klasy z naszej szkoły wyszły na lekcję kinową, której tematem było bezpieczeństwo w internecie. Lekcja odbyła się w kinie Helios w Sukcesji.

Na warsztatach dowiedzieliśmy się, czym jest cyberprzemoc i jak unikać niebezpieczeństwa w sieci. Agresja elektroniczna przejawia się poprzez prześladowanie, zastraszanie i nękanie osób na stronach internetowych, forach dyskusyjnych, w mediach społecznościowych. Osoby dopuszczające się takich czynów często rozsyłają materiały kompromitujące ofiarę, włamują się na konta pocztowe i na social media, czasem np. kradną konta na Instagramie, aby nie pojawiły się na nich już nigdy żadne treści.

Na zajęciach dowiedzieliśmy się na czym polega specyfika pracy osoby prowadzącej blog, lub kanał na YouTube. Takie osoby stają się często bardzo popularne i rozpoznawane na ulicy. Z racji tego bywają często ofiarami przemocy elektronicznej. Hejt internetowy to również rodzaj agresji, który może spowodować wiele szkód.

Korzystając z informacji w internecie musimy również pamiętać, że niekoniecznie muszą być zgodne z prawdą. Wiele informacji jest zafałszowana, aby nami manipulować.

Po fascynujących zajęciach obejrzeliśmy bardzo ciekawy film pt. „Labitynt”, który uczy, jak świat ukazany w grach komputerowych może być niebezpieczny.

Zarówno lekcja, jak obraz Douglasa Boswella  bardzo nam się przydadzą w życiu.

 

Krysia Prośniak, kl. V

Barbara Niewiadomska, kl. IV